Дизайн прихожей невеликого розміру

Правильне планування, використання відповідних оздоблювальних матеріалів і грамотний вибір меблів дозволяють маленький передпокій зробити максимально зручною, красивою і функціональною.

Перше приміщення, в якому виявляються люди, що входять в будинок, — це передпокій, хол або передня. Передпокій виконує безліч функцій, служить візитною карткою житла і створює у гостей перше враження про смаки і характерах власників квартири. У більшості квартир, навіть якщо їх площа більша, передпокої відводиться трохи метрів. Архітектурно передпокій часто є досить вузьке витягнуте в довжину приміщення, іноді неправильної форми.

Незважаючи на те, що люди проводять в передпокої досить мало часу, функціональне навантаження приміщення велика. З цих причин облаштування та оформлення цих місць вимагає особливої уваги. Власникам квартири необхідно не тільки витримати певний стиль, але і розмістити на обмеженому просторі меблі, системи зберігання, різноманітні аксесуари. Грамотний підхід до планування і оформлення простору дозволяє зробити навіть мініатюрний хол привабливим, комфортним і функціональним.

Найпростішим варіантом збільшення площі передпокої є використання простору розташованих поруч приміщень. Такий варіант застосовний, на жаль, нечасто. Для кожного варіанта існують певні прийоми, за допомогою яких можна збільшити простір. Передпокій-тамбур можна зробити більше, встановивши арки. Такий спосіб дозволяє не тільки візуально розширити простір, а й заощадити корисні метри. Вузьке довге приміщення можна збільшити, виділивши вхідну зону подіумом.

Розширити простір можна за допомогою поперечної смуги на стелі або підлозі або шляхом використання світлої колірної гами при оформленні. Маленьку по площі передпокій з високими стелями робить більш затишною гіпсокартонний різнорівневу стелю або темна колірна гамма. Можна також використовувати антресолі, розташовані у формі каре.

На етапі планування слід враховувати не тільки меблі для облаштування приміщення, а й освітлення. Предмети вбудованих меблів або окремі предмети (шафа, тумба для взуття, дзеркало, вішалка для одягу, пуф та ін.) Необхідно вибрати заздалегідь, щоб згодом використовувати їх з максимальною ефективністю і комфортом.

Функціональність передпокої і її естетичність багато в чому залежать від освітлення. Крім того, освітлення дозволяє візуально збільшити простір прихожей. Установка вбудованих меблів практично неможлива в панельних будинках, оскільки демонтувати частину стіни можна. Кращим варіантом в більшості випадків є шафа-купе. У шафі-купе можна розмістити багато речей, від одягу і взуття до побутової техніки та аксесуарів.

Оскільки шафи-купе займають простір від підлоги до стелі, вони дозволяють використовувати простір максимально ефективно. Висока вузька тумба з розміщеними під кутом полками вміщує велику кількість взуття. Для оформлення квадратних прихожих оптимальним варіантом може стати кутова меблі (шафа, вішалка, взуттєвої стелаж). В останні роки все більшою популярністю користується меблі-трансформер, конструкційні особливості якої дають можливість економити простір приміщення.

Збільшить простір маленькому передпокої меблі із закругленими поверхнями, без виступаючих елементів. Ідеальним стилем для оформлення мініатюрних прихожих можна назвати мінімалізм. Для оформлення прихожих більшого розміру можна використовувати будь-який стиль. Основні умови створення функціонального і естетичного простору прихожей — ретельне планування простору, грамотний вибір предметів меблів і оздоблювальних матеріалів.

Похожие записи