Колір для спальні

Щоразу перед початком ремонту або оформлення житлового простору в голові виникає безліч думок про майбутні проблеми, одна з яких — колір і текстури майбутньої кімнати. А від усвідомлення мінімального розміру площі кімнати і зовсім руки опускаються. Але пам’ятайте, дефіцит квадратних метрів — не вирок. Вибираючи оформлення, потрібно пам’ятати, що спальня — ваш куточок комфорту, де можна розслабитися і зайнятися особистими справами.

З цього випливає перше правило колірного рішення — відтінок не повинен бути «кричущим», в іншому випадку він буде тільки дратувати, що негативно позначиться і на сні і на загальному стані організму. До того ж, яскравість завжди краде простір, що, з огляду на нашу невелику житлоплощу, просто недоречно. Якщо різноманітності все ж дуже не вистачає, можна придбати «райдужну» книжкову полицю або комод, що за обсягом буде дуже до речі для невеликих спалень.

Ще один відомий факт: темні кольори крадуть, а світлі розширюють простір. У наших міських умовах світлі тони є найкращим варіантом. Це не обов’язково примітивний бежевий і сірий, нехай це буде модний в цьому сезоні персиковий або ніжно-блакитний, побачивши таких відтінків настрій саме мимоволі піднімається. Тільки уникайте білого, інакше в спальні своїй ви будете не відпочивати, а постійно прибиратися. Білий і чорний — біда навіть для самої охайної господині, пил і розлучення будуть з’являтися вже через кілька годин.

Холодні і теплі тони — це вже більш інтимна тема. Так, саме інтимна, тому що вони управляють сексуальним бажанням. Молодятам, які мають в стартовому капіталі невелику квартирку, варто приділити увагу холодним (вони загострюють бажання і потяг до партнера).

Звідси ж і ще одне місце, де можна вмістити яскраві кольори — постільна білизна, але воно також не повинно псувати картину загального враження про кімнату. Нинішнім в шлюбі подружжя рекомендуються теплі тони в інтер’єрі. Це зовсім не означає відсутність особистого життя, лише те, що вона не є першочерговим у відносинах. Втім, вибір за вами.

Не варто залишати поза увагою і те, що спальня — тільки частина вашого будинку, вона не повинна суперечити дизайну і колірного рішення інших кімнат. Якщо дитяча і кабінет в хай-теке, то з модерном протилежних квітів в опочивальні доведеться почекати. Як варіант — додавання аксесуарів у вподобаному стилі (ваза або торшер). Простору мало, тому нехай це буде щось досить велике, дрібниці створюють відчуття захаращеності та ускладнює обстановку.

Невелика спальня, а це значить — мінімум меблів і інших предметів. Поставте питання ребром: що необхідно в першу чергу? Безміном мешканкою спалень є ліжко, в нашому випадку — розкладний диван. Такі меблі ефективно економить простір, а при бажанні його можна і не складати.

Ще одна деталь — письмовий стіл і стілець. Віддайте перевагу світлим невисоким столиків, вже вони впишуться в що завгодно. Продумайте до дрібниць наповнення: комод або шафка, телевізор або мешкає в кімнаті ноутбук і тоді беріться за поєднання кольорів.

Ідеальним варіантом буде поєднання 2-3 кольорів і їх відтінків. На початку виберіть «основу», у випадку з маленькою спальнею це світлий, як обумовлено було вище, тон: бежевий, персиковий і тд. Він займатиме 60-70% від всього наповнення. Це звичайно ж стіни, ліжко і стіл. Певна різниця у відтінках допустимо.

Вибирайте «витончену структуру» шпалер, так щоб вони виглядали легко, інакше стіни будуть тиснути, якщо брати до уваги розмір кімнати. Ці вимога сподобаються любителям мережив або блискучих елементів.

Другий колір — це вже як вашій душі буде завгодно. Спальня ваша і зовсім непогано, якщо в ній буде присутній ваш улюблений колір, навіть якщо він яскравий, він буде займати менше чверті простору. Це може бути один з предметів меблів наприклад комод або полку, люстра, лампи і штори. Враховуйте важливу деталь — ручки інших «мешканців» не повинні вступати конфлікт, набагато краще якщо вони будуть саме даного відтінку. І нарешті, якщо ви зважилися додати третій колір, пам’ятайте: він повинен становити мінімум. Це аксесуари — квіткові горщики, статуетки та інше.

У мистецтві є ціла таблиця кольорів, контрастних один одному. Зазвичай їх використовують, щоб виділити один колір на тлі іншого, але в нашому випадку різкої нестачі простору цих «ворогуючих» тонів треба уникати: червоний — зелений, жовтий — фіолетовий, білий — чорний, синій — оранжевий …

У будь-якому випадку, візьміть одного, який оцінить ваш смак з боку, вибирайте якісні матеріали (вже краще вас не влаштує колір, чим доведеться переробляти ремонт вже через рік). І удачі вам у ваших дизайнерських та інших починаннях

Похожие записи