Сходи на другий поверх

Двоповерховий будинок — це зручно. Ви економите на площі ділянки і маєте в своєму розпорядженні окремі функціональні зони житла максимально відокремлено. Але при цьому вам не обійтися без такої важливої деталі, як сходи. Сходи на другий поверх традиційно викликає ряд питань: як обладнати її так, щоб вона була безпечною, красивою, зручною і при цьому максимально вписалася в інтер’єр приміщення?

1. Основні типи сходів для приватної будівлі.

Сходи в приватному будинку можна умовно розділити по ряду параметрів. По-перше — за своєю формою сходи діляться на:

• Прямі;
• Поворотні;
• Гвинтові.

Також існує поділ сходів за кількістю маршів. У разі типового приватного будинку, як правило, застосовують одно- і двухмаршевие сходи.

2. Пряма одномаршова сходи.

Найпростіший і традиційний вид сходів для будинку — пряма одномаршова. Ці сходи проста у виготовленні, практична і зручна. При цьому, використовуючи всілякі типи сходових огороджень, її можна зробити ідеально підходить до конкретного інтер’єру приміщення. Для класичного стилю або помпезних інтер’єрів «під старовину» підійдуть витончені ковані перила та ковані же сходові огородження. Будинок в стилі кантрі або Шеббі-шик прийме сходи з дерев’яними перилами.

3. Гвинтові сходи в інтер’єрі.

Гвинтові сходи особливо приваблива і чарівна в інтер’єрі ампір, модерн або рококо. Спочатку такі сходи створювалися для вузьких мініатюрних приміщень і служили одночасно за своїм прямим призначенням і в якості прикраси кімнати. Особливо привабливо виглядає металева кована гвинтові сходи з кованими ж поручнями.

Втім, слід врахувати, що для підйому такі сходи не так зручна, як пряма. Більш того, вона може бути травмоопасной для дітей і літніх людей.

4. Яка сходи безпечна?

Для того, щоб гвинтові сходи була безпечною, її ширина повинна складати в найвужчому місці не менше двадцяти п’яти сантиметрів, в найширшому — не менше сорока сантиметрів. Також слід звертати увагу на висоту ступенів: вони не повинні бути занадто високими.

Прямі сходи проектується, як правило, з урахуванням кута нахилу в сорок п’ять градусів. Більш круті сходи стає небезпечною, більш полога займає невиправдано багато місця в приміщенні.

Похожие записи