Сходові огорожі для дому

Однією з найважливіших складових частин будь-яких сходів є сходовий огорожу. Ця частина сходів відповідає за безпеку, естетику і стиль, а також зручність спуску-підйому. Саме сходовий огорожу багато в чому визначає відповідність сходового прольоту обраному стилю всього інтер’єру.

Сходові огорожі для сходів усередині приміщень можуть бути виконані з різних матеріалів, таких як дерево, камінь, метал, міцне скло, пластик. Ви можете отримати уявлення про те, як виглядають ті чи інші сходові огорожі і як змінюється вид всієї сходи в залежності від цієї суттєвої деталі.

Різноманітність стилів і типів сходів в оді визначається тим фактом, що сходові огорожі не монолітні. Вони складаються з цілого ряду деталей — балясин, поручнів (поручнів) і заповнення між балясинами. Саме від різних поєднань і форм даних деталей залежить те, як буде виглядати весь сходовий проліт.

Балясини — це дуже важливий елемент сходів. Вони створюють необхідні ребра жорсткості, що повідомляють міцність всієї конструкції. Залежно від ділянки сходів, вони можуть бути прямими або похилими.

Існує ряд традиційних форм балясин, що застосовуються для різних матеріалів. Дуже ефектно виглядають ковані елементи, що сплітаються в неповторний візерунок уздовж сходового прольоту. Такі елементи сходового огородження необхідно виконувати виключно професійно, маючи в своєму розпорядженні тонкі елементи конструкції таким чином, щоб вони не викликали підвищену травматичність. Іншими словами, сходовий огорожу має бути виконано так, щоб при пересуванні по сходах у вас не виникало ризику зачепитися за деталь балясини.

Поручні, або перила — верхня деталь сходового огородження, яка служить для опори при спуску і підйомі. Крім цієї функції, поручні візуально роблять всю сходову конструкцію завершеною.

Заповнення сходового огородження виконується для того, щоб заповнити занадто великі інтервали між балясинами і виключити ризик падіння за межі сходи. У сучасному інтер’єрі дуже привабливо буде виглядати сходи з кованими балясинами і заповненням з матового міцного скла.

Чи потрібно вам заповнення в сходовому огородженні — вирішите самостійно, виходячи з відстані між балясинами. Якщо в будинку є маленькі діти, таке заповнення вкрай бажано і навіть необхідно.

Похожие записи