Як збільшити маленьку прихожую

Чудово, коли квадратні метри дозволяють проявити фантазію, пограти з колірними гамами і поекспериментувати. Але коли в квартирі є невелика прихожа, а з неї потрібно зробити повноцінну передпокій — це не просто завдання. Маленька помилка і прохідна кімната буде виглядати так, немов стіни стискають простір, а про затишок і мови бути не може. Сучасні дизайнери використовують декілька хитрощів, який можуть допомогти візуально розширити простір і допоможуть зробити повноцінну передпокій навіть якщо не так багато місця навколо.

Найперше, що потрібно запам’ятати, в цій кімнаті немає місця дрібним предметам, які будуть створювати вигляд захаращеності. А наше завдання, зробити кімнату функціональної і при цьому не зіпсувати перше враження від квартири.

Хитрощі, які збільшують простір.

1. Світлі стіни, стелю та підлогу. Якщо ви не фанат білого кольору, тоді можете сміливо вибирати інші відтінки, але важливо щоб вони були світлі. Блакитний, рожевий, салатовий — всі вони повинні бути наближеними до білого. Причому зверніть увагу, що стіни повинні бути трохи світліше, ніж підлога і стеля. На підлогу можна застосувати різний види матеріалів, в залежності від бажання власника.

Але якщо це буде білий мармур, то візуально простір буде повітряним, розширеним, якщо вам хочеться додати передпокої затишку, тоді можна постелити килимове покриття, зафіксувавши плінтусами. Що ж стосується стелі, то актуально зробити натяжна стеля з елементами глянцю. Деякі дизайнери роблять фігурний стеля в кілька ярусів, щоб подовжити або розширити простір.

2. Дуже важливо вибрати підсвічування для прихожей кімнати. Якщо вибір припав на громосткую люстру — це свідомо програшний варіант. Найкраще зробити точкову підсвітку. Якщо в кімнаті стеля зроблена в кілька ярусів, можна зробити багаторівневий світло.

3. Функціональність передпокої визначається наявністю поличок для взуття і вішалок для верхнього одягу. Відкритий вид цих пристосувань захаращує простір. Найкраще встановити невелика шафа купе. Цей вид меблів дуже зручний і багатофункціональний, адже якщо правильно вибрати шафа, він допоможе ще й попрацювати над розширенням простору передпокою. Досить зробити зовнішнє оформлення шафи дзеркалами. При складанні макета шафи постарайтеся продумати кожну поличку шафи, щоб не обладнувати полки під невідомо що. Так само можна встановити навісні шафи.

4. І все-таки хочеться додати трохи шарму в передпокій і впровадити елементи декору. Найкраще вибирати подовжені великі картини. Хоча якщо говорити про декор як про просторове впливі, то в такому випадку, потрібно вибрати два вдалих акценту. Наприклад, розвішані горизонтально пару фото рамок та поставити на полиці круглу вазу з квітами або оригінальну квітку в горщику.

5. Якщо коридор відокремлює від інших кімнат двері, краще їх замінити аркою. Візуально двері замикають простір, арка ж навпаки розширює просторові можливості. Але не завжди є можливість встановити арку, альтернативою їй може стати розсувні двері або повітряні шторки і макраме.

Всі перераховані вище прийоми, правда, діють. Але багатьох власників бентежить один момент — білий колір занадто швидко забруднюється, тому крім правильної організації простору потрібно подбати про легке догляді за поверхнями стін, підлоги і стелі. Стіни можна обробляти штукатуркою або використовувати вінілові шпалери, мармур — відмінна ідея для догляду за підлогою, а натяжні стелі легко приводити в порядок, завдяки глянцевому поверхні.

Похожие записи